Strona główna
      O firmie
      Oferta
      Zrealizowane projekty
      Galeria zdjęć
      Kariera
      Formularz kontaktowy
      Dane teleadresowe
      Projekty dofinansowane
      Materiały do pobrania

  Znajdujesz się: Menu O firmie
 

Dotychczasowa działalność:

Firma powstała w 1993 r. jako działalność gospodarcza osoby fizycznej pod nazwą „Firma Menadżersko – Konsultingowa KOLMEN Zboch Kazimierz”.

W 2004 r. nastąpiło przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą „Firma Menadżersko – Konsultingowa KOLMEN Sp. z o.o.” z siedzibą w Lublinie.

Firma Menadżersko – Konsultingowa KOLMEN Sp. z o.o. uczestniczyła w realizacji Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską pod nazwą „Poprawa stanu infrastruktury kolejowej w Polsce” ISPA/FS Nr 2001/PL/16/P/PT/015, w ramach którego sprawowała nadzór inwestorski nad wykonaniem 13 Kontraktów.

Prace wchodzące w zakres projektu miały na celu zwiększenie przepustowości linii kolejowych, przyczyniając się tym samym do lepszej obsługi aktualnego i zwiększonego poziomu ruchu. Podstawowym celem jest:

  • dostosowanie infrastruktury do prędkości obowiązujących na obszarze międzynarodowych korytarzy transportowych znajdujących się na terenie państwa członkowskich Unii Europejskiej,
  • zmniejszanie, a w konsekwencji likwidacja obecnie obowiązujących ograniczeń prędkości,
  • poprawa bezpieczeństwa ruchu pociągów.
Pełnienie nadzoru inwestorskiego zewnętrznego nad modernizacją 16 szt. obiektów inżynieryjnych na szlaku Biała Rawska-Strzałki
2014-01-08
   
Nadzór w ramach zadania pn.: "Modernizacja linii kolejowej nr 4 Centralna Magistrala Kolejowa"  
Nadzór nad zadaniem pn.:"Poprawa bezpieczeństwa poprzez zabudowę nowych rozjazdów kolejowych o podwyższonym standardzie konstrukcyjnym”
2013-09-16
   
Podpisanie umowy z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na pełnienie funkcji Inżyniera  
Pełnienie nadzoru nad odernizacją linii kolejowej E30/C-E30 odcinek Kraków-Rzeszów od km 16,00 do km 154,900.
2011-08-31
   
Podpisanie umowy z PKP Polskie Linie kolejowe na pełnienie funkcji Inżyniera  
Nadzór nad modernizacją linii E 30 na odcinku Sosnowiec Jęzor-Jaworzno Szczakowa-Kraków Główny Towarowy od km 6,847 do km 0,000 linii kolejowej nr 134 i od km 15,810 do km 67,200 linii kolejowej nr 133 w ramach projektu POIiŚ 7.1-11.1
2011-05-16
   
"Modernizacja linii kolejowej E 30, Etap II, Odcinek Zabrze-Katowice-Kraków"  
 
 
 
 
 
Zrealizowaliśmy Projekt pn. "Intensyfikacja działalności konkurencyjnej Firmy Menadżersko-Konsultingowej KOLMEN Sp. z o.o. poprzez zakup niezbędnego wyposażenia" dofinansowany ze środków EFRR w ramach ZPORR.